Opis zakładek panelu sterowania grami

W tym poradniku pokażę za co odpowiada dana zakładka w panelu.

Console
W tej zakładce możemy dowiedzieć się o statusie, użyciu oraz działaniach wykonywanych przez serwer, a także możemy nim sterować poprzez przyciski oraz konsolę.

File Manager
Potrzebujesz na szybko coś zmienić w serwerze? to nie problem. W tej zakładce możesz usunąć, dodać, a także edytować pliki serwera.

P.S pamiętaj, że plik startowy nie może być w pod folderze i musi być zgodny z nazwą zależną od usługi np. bot.js itd. (wiele osób o tym zapomina).

Schedules
Potrzebujesz zrestartować serwer o danej godzinie? To nie problem tutaj możesz zaplanować daną akcję która ma się wykonać (restart, backup, komenda).

Users
Kolega potrzebuje dostęp do serwera? Tutaj możesz go dodać i przydzielić mu uprawnienia, wystarczy podać jego email oraz pozaznaczać co może robić z serwerem.

Backups
Stworzyłeś już zadanie na backup serwera, ale co dalej? Tutaj możesz zarządzać wszystkimi zapisami serwera.

Network
Zakładka network pozwala przypisać wybrane porty do aplikacji - w bocie Discord nie jest to przydatne, ale np. w grach trzeba przypisać jakiś port (porty), aby gracze mogli połączyć się z serwerem.

Mods
Masz serwer gier ale rozgrywka się znudziła? tutaj możesz dodać modyfikacje do swojego serwera.

Subdomain
W tej zakładce możesz ustawić subdomenę np. do serwera Minecraft

TWOJANAZWA.thost.pl

Settings
No i najważniejsza zakładka, czyli ustawienia serwera. Tutaj masz dane do logowania się na serwer poprzez sFTP, możesz zmienić nazwę serwera, czy zreinstalować silnik serwera.

Jak używać sFTP
Najpierw potrzebujesz jakiś program obsługujący połączenie się poprzez sFTP/FTP. Polecam takie programy jak FileZilla i WinSCP.
Gdy już mamy jeden z programów możemy zalogować się do naszego serwera za pomocą danych w zakładce Settings lub po prostu klikamy przycisk “LAUNCH SFTP” i podajemy hasło do naszego panelu.

2 polubienia