VALHEIM - konfiguracja serwera w TostHost.pl

Zaraz po zakupie usługi Valheim przydało by się zmienić domyślną konfigurację serwera.
Aby to zrobić przechodzimy do panelu sterowania grami (panel.tosthost.pl), a następnie do zakładki STARTUP

Nawigacja w panelu

Zakładka STARTUP

Tak jak widać na obrazku wyżej, mamy 5 dostępnych opcji.

• Możesz ustawić nazwe serwera (@tosthost.pl nie jest u nas wymagane!)
  • Domyślne hasło też chyba lepiej zmienić :wink:
  • Nazwa świata to nazwa plików, ścieżka do zapisów gry to /.config/unity3d/IronGate/Valheim/worlds_local
  • Jeżeli automatyczna aktualizacja jest włączona, to co uruchomienie serwera system będzie próbował pobrać nową wersję, jeżeli istnieje.
  • Opcja crossplay, to możliwość grania między różnymi platformami.

Pamiętaj, aby zmiany zostały wprowadzone zrestartuj serwer.

Jeżeli uważasz że poradnik był dla ciebie przydatny zostaw :heart:

3 polubienia

Witam, czy da się wgrać swój poprzednio używany świat na nowy serwer Valheim?

Cześć!
Sprawdź ten poradnik Wgrywanie własnego świata na serwer | Docs TostHost
Jak coś jest niezrozumiałe lub masz pytania to pytaj śmiało :slight_smile:

Hej, jak dodac mody do hostowanego servera valheim na tosthost?
Wrzuciłem pliki BepInEx do kontenera od serwera, dodałem kilka dllek w podkatalogu plugins i dalej nic nie widze po restarcie, w zakładce mods w panelu mam komunikat: “There are no specified files in this server.”
Interesują mnie mody PlantEverything, Mass Farming i FarmGrid.

Jeżeli przy kupnie serwera nie została wybrana opcja instalacji serwera z możliwością instalacji modów, tylko administracja to może zmienić. Włączyłem tą opcję w twojej usłudze. Sprawdź proszę teraz.

Zakładka mods w tym momencie nie jest wspierana przez valheim. Wyświetlana informacja jest prawidłowa.

Dzięki wielkie, różne pluginy można pakowac w katalogi w katalogu plugins? Maja jsonowe konfigi co do których nie jestem pewien czy są wymagane. Aktualnie server mi sie scrashowal prawdopodbnie musze wgrac wersje linuxowa BepInEx’a, udalo mi sie naprawic server wycofujac wszystkie zmiany takze to zabawa na pozniej.

hej, w temacie konfiguracji, czy w plikach jest możliwość zmiany konfiguracji serwera? widze komende w zakładce startup która nadpisuje podstawowa konfiguracje zmiennymi ale nie da sie tam nic customowego dodac, np modyfikatory portalow czy drop rate resource

są to modyfikacje światów, które można ustawić tylko w grze. Najlepszym rozwiązaniem jest pobranie świata z serwera oraz zmiana ich w grze, następnie wgranie go na serwer zgodnie z poradnikiem Wgrywanie własnego świata na serwer | Docs TostHost

1 polubienie